تعمیر تلویزیون

تعمیر تلویزیون در دیجی تکنیک

فهرست مطالب

مرکز تخصصی دیجی تکنیک با بیش از 28 سال سابقه درخشان در تعمیر تلویزیون های ال سی دی، ال ای دی و پلاسما، آماده ارائه خدمات و تعمیرات انواع برندها و مدل های تلویزیون می باشد. این مرکز به لطف متخصصین باتجربه و آموزش دیده توانایی تعمیر و حل مشکلات تمامی مدل های تلویزیون ال ای دی LED، ال سی دی LCD، تلویزیون پلاسما و تلویزیون های مدرن OLED و QLED را دارد.

مرکز تعمیرات تلویزیون دیجی تکنیک به سیستم های پیشرفته تعمیرگاهی و آزمایشگاهی مجهز می باشد و تعمیر بردهای مین تلویزیون و برد تعذیه تلویزیون را تخصصی انجام می دهد. همچنین این مرکز دارای تجهیزات پیشرفته تعمیرات پنل  می باشد و تعمیر پنل تلویزویون بصورت حرفه ای و با گارانتی سرویس انجام می پذیرد.

کارگاه مرکزی تعمیرات دیجی تکنیک در شهرک اکباتان، کوی بیمه، میدان سالاری، بیستم شرقی پلاک 4 واقع شده است، مشتریان عریر جهت انجام سفارش تعمیرات به این آدرس مراجعه نمایند.

خدمات تعمیر تلویزیون در دیجی تکنیک گسترده است و برای تمامی برندهای تلویزیون سونی، سامسونگ، پاناسونیک، شارپ و تلویزیون های برند چینی و در کلیه مناطق تهران و کرج خدمات و تعمیرات تخصصی ارائه می دهد.

مزایای تعمیر تلویزیون در دیجی تکنیک

مشتریان عزیز میتوانند از مزایای تعمیر تلویزیون در دیجی تکنیک استفاده نمایند:

کارشناسی و مشاور تعمیرات رایگان

کاربران و مشتریان گرامی می توانند از متخصصین و کارشناسان فنی مرکز دیجی تکنیک جهت تعمیر تلویزیون بصورت تلفنی و یا با استفاده از پیام رسان واتساپ بصورت 24 ساعته راهنمایی بگیرند.

ایاب و ذهاب رایگان

پس از هماهنگی و اعزام تکنسین ها به محل مشتری جهت بررسی عیب و وضعیت تلویزیون در دیجی تکنیک رایگان انجام می شود. تکنسین ها پس از بررسی های اولیه، هزینه های تعمیر تلویزیون را به مشتری اعلام می نمایند.

پذیرش در محل رایگان

برای دستکاه هایی که امکان تعمیر در محل وجود ندارد و نیاز به تجهیزات کارگاهی دارند، کاربران می توانند از این خدمات ویژه بصورت رایگان استفاده نمایند. با استفاده از این خدمات ویژه دستگاه مشتری توسط تکنسین های این مرکز به کارگاه منتقل و برای تعمیر آماده می شود.

استفاده از قطعات اصلی و هزینه های منصفانه

مرکز تعمیرات دیجی تکنیک به دلایل کیفیت خدمات و ارائه گارانتی سرویس، در تعمیر تلویزیون ها از قطعات اصلی تلویزون و لوازم ارژینال استفاده می نمایند. هزینه های نهایی تعمیرات دیجی تکنیک بصورت حداقلی رقابتی و منصفانه محاسبه می شود.

تکنسین های مجرب و آموزش دیده

مرکز تخصصی تعمیرات دیجی تکنیک از تکنسین های با تجربه استفاده بهره می برد، این مرکز به جهت آشنایی تکنسین ها با به روز ترین دستگاه ها و تسلط آن ها به فن عیب یابی، برای تکنسین ها آموزش های دوره ای برگزار می نماید.

گارانتی سرویس از 6 ماه تا 18 ماه

برای تمامی دستگاه ها و تلویزیون های تعمیر شده در مرکز تعمیرات دیجی تکنیک، گارانتی سرویس ثبت می شود. مدت زمان گارانتی با توجه به نوع دستگاه، از 6 ماه تا 18 ماه متغیر می باشد و دستگاه های گارانتی شده در طول این مدت تحت پشتیبانی و گارانتی این مرکز قرار می گیرد.

مشاوره تعمیر تلویزیون

همانطور که اعلام کردیم، تیم حرفه ای و متخصص مرکز تعمیرات دیجی تکنیک، در خصوص تعمیرات تلویزیون و بصورت شبانه روزی آماده راهنمایی و پاسخگویی به سوالات کاربران و مشتریان خود هستند. جهت مشاوره تعمیر تلویزیون میتوانید از طریق شماره های تماس این مجموعه و یا از طریق فرم مربوطه در آخر این صفحه سوالات خودتان را ثبت نمایید، کارشناسان فنی دیجی تکنیک در اسرع وقت به سوالات شما بطور کامل پاسخ خواهند داد.

شاید برای شما پیش آمده که دستگاه تلویزیون و یا سایر لوازم منزل شما معیوب شده و در دو راهی قرار گرفته اید و نیاز داشته باشید با یک تعمیرکار یا متخصص تلویزیون مشورت نمایید. در صورتیکه با موارد مشابه مواجه شدید و دستگاه شما معیوب شده، می توانید با کارشناسان فنی و مشاوران تعمیر تلویزیون مجموعه دیجی تکنیک در ارتباط باشید، همکاران متخصص ما صادقانه شما را به سمت حل مشکل خرابی لوازم شما هدایت خواهند کرد.

تعمیر تلویزیون در منزل

خدمات تعمیر تلویزیون در منزل برای اکثر تلویزیون ها امکان پذیر می باشد، در صورتیکه عیب تلویریون ساده باشد و یا نیاز به تجهیرات و لوازم کارگاهی نباشد، ضرورت ندارد که دستگاه به کارگاه انتقال یابد و عیب تلویزیون در منزل و یا محل مشتری مرتفع می شود. معمولا در تلویزیون های معیوب که نیاز به تعویض قطعه باشد، تعمیر در منزل و محل مشتری بطور کامل انجام خواهد شد.

در صورتیکه تعمیر تلویزیون و رفع عیب دستگاه نیاز به لوازم و تجهیرات ضروری کارگاهی باشد، و یا شرایط محیط محل مشتری برای تعمیر تلویزیون مناسب و ایمن نباشد، لازم است که کار تعمیرات تلویزیون در کارگاه های مجهز انجام شود. بطور مثال تعمیر پنل تلویزیون ها بعلت نیاز به دستگاه های بندینگ و دستگاه تعمیر لیزری و لزوما باید در کارگاه انجام می شود. تعمیر پنل تلویزیون ها نسبتا زمان بر می باشد.

تعمیر بردهای تلویزیون

در مرکز تعمیرات دیجی تکنیک، تعمیر بردهای تلویزیون بصورت حرفه ای و تخصصی انجام می شود. بردهای تلویزون مخصوصا تلویزیون های سایز بزرگتر بسیار گران قیمت هستند و خرید و تعویض بردهای تلویزیون هزینه های هنگفتی دارد و معمولا مقرون به صرفه نیست. در مرکز تعمیرات دیجی تکنیک سعی کرده ایم برد های تلویزیون را تعمیر کنیم و شرایط و امکانات این مهم را فراهم کرده ایم تا هزینه های تعمیر تلویزیون را کاهش را دهیم. تعمیر تمامی بردهای پاور، بردهای مین و بردهای تیکان و تعمیر سایر بردهای تلویزیون در این مرکز امکانپذیر می باشد.

تعمیر بردهای تلویزیون

تعمیر بردهای تلویزیون پلاسما

تعمیر بردهای تلویزیون پلاسما نیز همانند سایر بردهای تلویزیون در مرکز تعمیرات دیجی تکنیک قابل تعمیر است. بردهای تلویزیون پلاسما معمولا تولید نمی شوند و برد نو و آکبند در بازار و شرکت ها یافت نمی شود. بنابرین در خیلی مواقع راه چاره ای جز تعمیر بردهای تلویزیون پلاسما نیست و باید برای تعمیر این بردها اقدام شود. بردهای تلویزیون های پلاسما طراحی پیچیده ای دارند و باید توجه داشت که تعمیر و عیب یابی این بردها نیاز به دقت و تخصص دارد و فقط افراد متخصص و با تجربه از عهده این کار بر میایند.

تلویزیون های پلاسما مصرف انرژی الکتریکی بالایی دارند و اکثر قطعات در بردهای y و z این نوع تلویزیون گرم می شود، و در بحث تعمیرات تلویزیون های پلاسما، تعویض قطعات با نوع اصلی این نوع تلویزیون بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. تعمیر بردهای تلویزوین پلاسما شامل: تعمیر برد تغذیه تلویزیون پلاسما، تعمیر برد Y پلاسما، تعمیر برد Z پلاسما و تعمیر برد لاجیک می باشد.

رایج ترین خرابی تلویزیون ها

تلویزیون خاموش است و روشن نمی شود

مشکل خاموشی تلویزیون در حالت عادی در اثر استهلاک بالای تلویزیون و یا قطعات الکترونیکی معیوب در بردهای داخل تلویزیون پیش می آید، و یا بخشی از تلویزیون همچون بکلایت های تلویزیون موجب بالا رفتن جریان در مدار مربوطه می شود و برد تغذیه یا برد اینورتر تحت فشار جریان بیشتر قرار می گیرد، که در اینصورت لازم است به یک متخصص تعمیر تلویزیون مراجعه نمایید.

پنل تلویزیون ضربه خورده و آسیب دیده است

میتوان اذعان داشت که صفحه نمایش یا پنل تلویزیون گرانترین و حساس ترین قسمت یک تلویزیون است و برای اطمینان از حفظ و نگهداری آن، باید اقدامات ایمنی مناسب رعایت شود، اما اگر پنل نمایشگر به هر دلیلی آسیب ببیند، باید برای تعمیر و یا تعویض ان اقدام نمود و تعمیر پنل های تلویزیون نیازمند متخصص آموزش دیده و تجهیرات کارگاهی می باشد. برخی خرابی های پنل های تلویزیون نیازمند تجهیزات و دستگاه های لیزری و باندینگ است که در کارگاه های تخصصی تلویزیون انجام می شود.

صفحه یا پنل تلویزیون شکسته است

اگر صفحه تلویزیون به هر دلیلی شکسته باشد، چاره ای جز تعویض پنل تلویزون نیست و باید با نمونه اصلی تعویض گردد. شکستگی پنل تلویزیون ممکن است در ظاهر و در حالت خاموش معلوم نباشد و در موقعی که روشن است خطوط شکستگی نمایان می شود و اگر شکستگی شدیدتر باشد، در صفحه تلویزون هیچ تصویری ظاهر نمی شود و صفحه پر از خطوط افقی و عمودی خواهد بود.

صفحه تلویزیون خطوط عمودی یا افقی افتاده است

وجود حط های عمودی یا افقی در تلویزیون نشانه خرابی صفحه نمایش یا پنل تلویزیون است که احتمالا تلویزیون ضربه خورده و در اثر عوامل فیزیکی باعث ایجاد خطوط شده است، البته استهلاک بیش از حد و یا نامرغوب بودن قطعات پنل نیز باعث این مشکل می شود. در صورت کشاهده این مشکل طبق مورد بالا باید سریعا به متخصص تعمیرات پنل تلویزیون مراجعه شود.

تلویزیون روشن می شود صدا دارد ولی تصویر ندارد

روشن بودن تلویزیون نشانه سالمی بردهای تلویزیون است که سیستم را کنترل می کنند، اما اگر تلویزیون تصویر نداشته باشد این عیب مربوط به خروجی برد مین تلویزیون است که تصویر را می سازد، و یا به قسمت بکلایت تلویزیون مربوط می شود که خاموش شده اند. در صورت خرابی بک لایت تلویزیون صفحه تاریک می شود که در اصل تصویر دارد ولی نمایان نیست، که در این صورت اگر از نزدیک دقت کنید و یا با تاباندن نور به صفحه می توانید تصاویر بدون نور را مشاهده کنید.

تلویزیون روشن می شود تصویر دارد ولی صدا ندارد

نداشتن صدای تلویزیون بیانگر خرابی بخش صدا و یا بخش آمپلی فایر تلویزیون است که معمولا با یرد مین یکپارچه است، و یا امکان دارد بلندگوی تلویزیون معیوب و سوخته باشد. بلندگوهای تلویزیون به خروجی آمپلی فایر متصل است که صدای تقویت شده را پخش می کند و معمولا بصورت دوبل طراحی شده و صدا بصورت استریو پخش می شود.

صدای تلویزیون واضح نیست و با خرخر همراه است

در صورتیکه صدای تلویزیون واضح نباشد و با خرخر پخش شود، نشان دهنده وجود مشکل در بخش تقویت صدای تلویزیون است. معمولا این مشکل موقعی پیش میاید که بخش آمپلی فایر تلویزیون خراب و ضعیف است که سیگنال های صدا را به درستی پخش نمی کند، در بیشتر مواقع خرابی بلندگوها باعث این مشکل می شود و در این حالت هرچه ولوم صدا بالاتر برود، وضوح صدا کاهش پیدا می کند.

وقتی که صدای تلویزیون بیش از حد خرخر می‌شود، احتمالا مشکلی در بخش تقویت صدای تلویزیون وجود دارد. این مشکل معمولا ناشی از خرابی یا ضعف بخش آمپلی‌فایر تلویزیون است که سیگنال‌های صدا را به درستی تقویت نمی‌کند. خرابی بلندگوها نیز می‌تواند به این امر کمک کند و باعث کاهش وضوح صدا شود. بهتر است این مشکلات را در اسرع وقت برطرف کرد تا از تماشای بی‌نقص برنامه‌های تلویزیونی لذت ببریم.

تلویزیون روشن نمی شود، چراغ پاور چشمک می زند

اگر تلویزیون شما روشن نمی شود و چراغ پاور به صورت مکرر چشمک می زند، این ممکن است ناشی از خرابی برد مین تلویزیون باشد. در تلویزیون های سونی، تعداد چشمک زدن ال دی پاور وضعیت خطای تلویزیون را نشان می دهد و عدد خوانده شده بخش خرابی تلویزیون را نشان می دهد. بنابراین، اگر با این مشکل مواجه شدید، بهتر است به یک تکنسین متخصص مراجعه نمایید تا مشکل را تشخیص دهد و راه حل مناسب را پیشنهاد دهد.

تلویزیون لحظه ای روشن شده و بعد خاموش می شود

در صورتیکه تلویزیون روشن شود و بلافاصله خاموش شود، نشان دهنده خرابی قطعه ای در تلویزیون است که باعث افزایش بار جریان در مدار می شود، به همین دلیل تلویزیون به حالت استندبای در میاید. در برخی برندها، بک لایت تلویزیون باعث افزایش جریان در مدار می شود و به اصظلاح تلویزیون پروتکت می کند.

تلویزیون روشن می شود و پس از مدتی تصویر قطع می شود

یکی از مشکلاتی که ممکن است در تلویزیون ها به وجود آید، این که تلویزیون روشن می شود و پس از مدتی کارکرد تصویر محو می شود و فقط صدا پخش می شود و این بدان معنی است که تلویزیون روشن می ماند در حالی که تصویر قطع می شود. این مشکل میتواند به دلیل خرابی برد تصویر باشد یا برد مین باشد و یا اختمالا پنل تلویزیون معیوب شده که نمیتواند تصویر را تولید و پخش کند.

در مواردی هم مشاهده شده که بدلیل خرابی بک لایت تلویزیون تصویر در صفحه نمایش دیده نمی شود، در این حالت در اصل تصویر دارد ولی بدلیل نبودن نور پس زمینه که بکلایت وظیفه آن را بعهده دارد، بعلت عدم وجود نور، تصویر قابل رویت نیست، در این حالت اگر کمی نور به صفحه نمایش بتابانید تصویر تلویزیون را کم رنگ تر مشاهده می کنید. جهت تعمیر و یا تعویض بک لایت باید به متخصص تعمیرکار تلویزیون مراجعه نمایید.

تصویر تلویزیون بصورت نگاتیو شده است

وقتی که که تصاویر در تلویزیون به صورت نگاتیو شده نمایش داده می شوند، این مشکل مربوط به اختلالات در بخش ساخت سیگنال های تصویر است و ممکن است مربوط به برد تصویر یا تیکان باشد، خرابی پنل تلویزیون هم می تواند باعث ایجاد تصاویر نگاتیو شود. برای رفع این مشکل باید به متخصص تعمیرکار تلویزیون مراجعه شود که دارای تجهیزات کارگاهی متناسب باشد.

وقتی که که تصاویر در تلویزیون به صورت نگاتیو شده نمایش داده می شوند، این مشکل معمولا به خلل در بخش تصویری دستگاه مربوط می شود. این خلل ممکن است از برد تصویر یا تیکان ناشی شده باشد و در بوجود آمدن تصاویر نامناسب دخیل باشد. همچنین خرابی در پنل تلویزیون نیز می تواند باعث ایجاد تصاویر نگاتیو شده شود. بنابراین برای رفع این مشکلات، نیاز به تعمیر و نگهداری تلویزیون است تا تصاویر به صورت صحیح و قابل فهم ارائه شوند.

تصویر تلویزیون با تاخیر پحش می شود و فیلم ها و تصاویر سایه دارد

در تلویزیون های معیوب که تصاویر تاخیر زمانی دارد و با کندی پخش می شود، مشکل در بخش قطعات صفحه نمایش است که پردازش تصویر به درستی صورت نمی گیرد. در تلویزیون هایی که این مشکل وجود دارد پخش فیلم ها پویا و روان نیست و معمولا سایه تصاویر برجا می ماند. حل این مشکل پنل تلویزیون نیاز به تجهیزات پیشرفته کارگاهی دارد و حتما باید در مراکز تخصصی تعمیرات تلویزیون انجام شود.

موارد دیگر خرابی های تلویزیون

مواردی که در بالا اشاره شد، تنها بخشی از عموم خرابی تلویزیون ها می باشد و بدیهی است عیوب و خرابی تلویزیون ها برای انواع برند ها و مدل های تلویزیون باید توسط متخصص تعمیر تلویزیون بطور دقیق و با جزئیات بیشتر بررسی گردد. برخی مدل تلویزیون ها عیوب تکراری دارند و یا مشکل طراحی دارند که متوجه شرکت سازنده است، برای این مدل ها از طرف آن شرکت ها اصلاحیه های صادره در اختیار نمایندگی های تلویزیون ها قرار می گیرد که موظف با فراخوانی منظم اصلاحیه را اعمال کنند.

تعمیر تلویزیون در غرب تهران

دیجی تکنیک بزرگترین و معتبرترین مجموعه تعمیر تلویزیون در غرب تهران محسوب می شود، این مجموع پیش از این در غرب تهران و در منطقه 5 فعالیت داشته است، مرکز تخصصی دیجی تکنیک هم اکنون فعالیت گسترده ای دارد و علاوه بر انجام تعمیر تلویزیون در غرب تهران، در کل مناطق تهران و اطراف تهران نیز فعالیت دارد و خدمات ارائه می دهد.

کارگاه مرکزی دیجی تکنیک، تعمیر تلویزیون در غرب تهران در جاده مخصوص کرج، کوی بیمه دوم واقع شده است.

تعمیر تلویزیون در تهران

مرکز تخصصی دیجی تکنیک در خصوص ارائه خدمات و تعمیر تلویزیون در تهران و حومه، در کلیه مناطق تهران فعالیت دارد، این مرکز پس از دریافت درخواست مشتری، تکنسین های مربوطه را از نزدیک ترین شعبه انتخاب و به محل مشتری اعزام می نماید.

مراحل درخواست تعمیر تلویزیون در دیجی تکنیک

تماس تلفنی با دیجی تکنیک

جهت سفارش تعمیر تلویزیون در تهران می توانید با شماره های 02144693273 و یا 02144692755 در ساعات اداری مرکز دیجی تکنیک تماس حاصل نمایید.

ثبت سفارش آنلاین

کاربران می توانند درخواست تعمیرات تلویزیون خود را بصورت آنلاین و شبانه روزی در سایت دیجی تکنیک ثبت نمایند. فرم ثبت آنلاین

ثبت سفارش با قابلیت پیگیری آنلاین

همچنین کاربران علاقمند می توانند سفارش تعمیر تلویزیون خود را بصورت آنلاین که درخواست ها قابلیت پیگیری و بصورت شبانه روزی دارد ثبت نمایند. در این نوع سفارش آنلاین کاربران میتوانند هر لحظه از وضعیت سفارش و اطلاعات در خصوص تعمیر دستگاه خود مطلع باشند.

تمامی گزارشات تکنسین ها و کارشناسان فنی و هزینه های سفارش و کلیه اطلاعات مربوط به تعمیر دستگاه در پنل کاربری مشتریان ظاهر می شود. کاربر میتواند اطلاعات را در پنل خود مشاهده کند و نظر خود را در همه موارد ثبت نماید. ثبت ایمیل کاربران در این روش الزامی است. فرم سفارش با پیگیری آنلاین

هزینه تعمیر تلویزیون 

اجرت ها و هزینه تعمیر تلویزیون با توجه به نوع خرابی و قطعات آن متفاوت است، عواملی چون سایز و مدل و قیمت قطعات مصرفی هزینه تعمیر تلویزیون را تعیین می کند. در مرکز تعمیرات دیجی تکنیک هزینه ها منصفانه است و نسبت به شرایط  مشتری بصورت حداقلی محاسبه می شود.

در مرکز تعمیرات دیجی تکنیک بمنظور پایین آوردن هزینه تعمیر تلویزیون، تعمیر قطعات و بردهای تلویزیون در اولویت میباشد و تکنسین های این مرکز در حد امکان و با در نطر گرفتن کیفیت و گارانتی دستگاه، لوازم اصلی تلویزیون را تعمیر و نصب می کنند، و در صورتیکه امکان تعمیر لوازم و قطعات میسر نباشد، قطعه یا برد معیوب با مدل اصلی تلویزیون تعویض و نصب خواهد شد.

پشتیبانی و گارانتی تعمیر تلویزیون

در مرکز تخصصی دیجی تکنیک تخصص، کیفیت و رضایت مشتری بسیار اهمیت دارد، و مواردی مهمی هستند که امتیازات مجموعه و متخصصین را تعیین می کنند، در مرکز تعمیرات دیجی تکنیک پشتیبانی و گارانتی تعمیر تلویزیون اهمیت دارد و برای تلویزیون های تعمیر شده از طرف این مرکز گارانتی سرویس ثبت می شود.

شاید تجربه کرده باشید و دستگاه خود را به یک تعمیرکار بی تجربه سپرده اید و از نتیجه آن ناراضی بوده اید و چه بسا شاید با خسارت های جبران ناپذیری روبرو بوده اید، در شرایط کنونی و بالا بودن قیمت های تلویزیون و لوازم الکترونیکی اهمیت این موضوع بیش از پیش روشن است، و در تعمیر تلویزیون تجربه و دانش تکسین ها موضوع بسیار مهمی است.

کنترل کیفیت تعمیر تلویزیون

پس از پایان انجام تعمیر تلویزیون در دیجی تکنیک، تمامی تسک ها و  کارهای انجام شده توسط بازرسین فنی مورد بررسی قرار می گیرد و کیفیت تعمیر تلویزیون توسط بازرسین فنی تلویزیون تایید می شود و در نهایت برای تحویل به مشتری اقدامات صورت می گیرد.

با توجه به پیشرفت های فناوری در تولید تلویزیون که این صنعت را به سمت و سوی تلویزیون های هوشمند سوق داده است، متخصصین و تکنسین های تلویزیون مجموعه دیجی تکنیک از تخصص و  آموزش های دوره ای مربوطه برخوردار می شوند و حداقل تجربه تکنسین ها و متخصصین این مرکز حدود 12 سال میباشد.

فرم درخواست تعمیر تلویزیون

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

2 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *