تعمیر ماکروفر و سولاردام

دستگاه های ماکروفر و سولاردام یکی از لوازم الکتریکی مدرن و ضروری آشپزحانه ها به حساب می آید و با استفاده از آن در وقت و انرژی شما تا حدودی صرفه جویی میشود. همانند سایر دستگاههای الکترونیکی و لوازم خانگی احتمال رخداد مشکات فنی و الکتریکی برای دستگاه ماکروفر هم دور از انتظار نخواهد بود.

تعمیر ماکروفر دیجی تکنیک 4

خرابی های رایج دستگاه ماکروفر

 • ماکروفر روشن نمی شود
 • از داخل دستگاه صدای جرقه شنیده میشود
 •  ماکروفر در حین کارکرد خاموش میشود
 • نچرخیدن سینی گردان دستگاه ماکروفر
 • فن ماکروفر صدا میدهد و یا به درستی کار نمی‌کند
 • دستگاه ماکروفر پس از روشن شدن صدای ناهنچار دارد
 • ماکروفر غذا را گرم نمی کند
 • گریل ماکروفر کار نمی کند
 • لامپ روشنایی داخل دستگاه روشن نمی شود
 • دگمه های پنل ماکوفر کار نمی کند
 • درب ماکروفر بسته نمیشود
 • درب ماکروفر شکسته شده
 • از داحل ماکروفر بوی سوختگی شنیده می شود
 • نمایشگر ماکروفر خاموش می شود
 • اعداد و مشخصات صفحه نمایش ماکروفر نامشخص است

مهمترین عوامل خرابی ماکروفر

 • نوسانات برق شهر
 • قرار دادن ظروف فلزی یا چوبی در داخل دستگاه
 • نگهداری ناصحیح و تمیز نبودن محفظه داخل دستگاه
 • روشن بودن مداوم و طولانی مدت که باعث داغ شدن قطعات داخلی میشود
 • استهلاک و نامرغوب بودن قطعات استفاده شده

تعمیر ماکروفر با دیجی تکنیک

بیشتر دغدغه کاربران پیدا کردن تعمیرکار مطمئن و توانا و با تجربه در این حوزه است، و شاید این روزها پیدا کردن یک متخصص تعمیر مایکروفر کار چندان راحتی نباشد. معمولا تعمیرکاران سنتی با تجربه در محل ها و مغازه‌های تعمیر لوازم خانگی مستقر و فعال هستند، و بیشتر افراد برای تعمیر دستگاه خود به انها مراجعه می کنند. و این افراد در بیشتر مواقع در تعمیر برخی دستگاه های ساده موفق هستند.

واقعیت روشن است که دستگاه های برقی و الکترونیکی روز بروز درحال ارتقاء بوده و به دنیای دیجیتال نزدیک تر می شوند و شرکت های سازنده در حال رقابت و به سرعت در حال پیشرفت هستند. و روز به روز فناوری های جدیدتر و دقیق تر در سیستم ها توسط سازندگان جایگزین می شود.

متخصصین این حوزه و مخصوصا تعمیرکاران و شرکت های خدماتی و تعمیراتی نیازمند به روز کردن اطلاعات خود هستند و نیاز به آموزش های دوره ای و تخصصی هستند، سپردن دستگاه های پیشرفته به یک تعمیرکار غیر متخصص ممکن است خطر آفرین باشد و هزینه های زیادی برای صاجب آن به دنبال داشته باشد، بنابراین منطق حکم می کند تعمیرات هر دستگاهی را به دست متخصصین خود سپرده شود و از تعمیر درست دستگاه اطمینان کافی حاصل شود.

مرکز تخصصی دیجی تکنیک در کل مناطق تهران و کرج آماده ارائه خدمات و تعمیرات ماکروفر می باشد. خدمات این مرکز دارای گارانتی سرویس به همراه خدمات ویژه نظیر ایاب ذهاب و حمل رایگان دستگاه، مشاوره رایگان و غیره میباشد. جهت ثبت سفارش تعمیرات میتوانید با این مرکز تماس بگیرید و یا بصورت آنلاین و 24 ساعته از طریق فرم درخواست، سفارش خود را ثبت نمایید.

تعمیر ماکروفر در شهرک اکباتان

تعمیر ماکروفر در شهرک اکباتان و در کارگاه تخصصی دیجی تکنیک انجام می شود. این مرکز آماده ارائه خدمات و تعمیرات تخصصی تمامی برندهای ماکروفر و سولاردام را دارد. جهت مشاوره تعمیرات و یا تعمیر ماکروفر در شهرک اکباتان میتوانید به آدرس کارگاه واقع در شهرک اکباتان کوی بیمه دوم مراجعه نمایید و یا بصورت تلفنی و یا ثبت سفارش آنلاین شبانه روزی با این مرکز تماس حاصل نمایید.

آدرس کارگاه تعمیرات دیجی تکنیک در شهرک اکباتان

شهرک اکباتان، کوی بیمه دوم، میدان سالاری، بیستم شرقی پلاک 4 . تلفن های تماس 02144693273 – 02144692755

مشاوره و عیب یابی رایگان قبل از تعمیر ماکروفر

عیب یابی ماکروفرها نظیر سایر دستگاه های الکتریکی و الکترونیکی از اصول مهم و مراحل اولیه تعمیر دستگاه ها محسوب میشود، بنابراین دقت در فرایند عیب یابی و تشخیص  خرابی دستگاه، تکنسین ها و مهندسین تعمیرات تاثیر مستقیم در نتیجه تعمیر ماکروفره خواهد داشت.

تکنسین های مجرب و آموزش دیده مرکز تعمیرات دیجی تکنیک بررسی های لازم را در این خصوص انچام میدهند، و پس از تشخیص عیب دستگاه و اعلام هزینه های ماکروفر برای سرویس و تعمیر ماکروفر اقدام خواهند کرد.

 • تعمیر ماکروفر و سولاردام الجی
 • تعمیر ماکروفر و سولاردام سامسونگ
 • تعمیر ماکروفر و سولاردام پاناسونیک
 • تعمیر ماکروفر و سولاردام دوو

خدمات و سرویس های لازم جهت تعمیر ماکروفر

 • تعویض یا تعمیر لامپ مگنترون
 • تعویض ترانس‌های ولتاژ
 • تعویض ورق کاغذ میکا
 • تعویض موتور صفحه گردان
 • تعویض المنت ها
 • تعویض ترموستات
 • تعویض و یا تعمیر برد کنترل
 • تعویض دگمه های پنل
 • تعویض میکروسوئیچ های درب
 • تعویض خازن ولتاژ بالا
 • تعویض دیود ولتاژ بالا
 • تعویض فیوز و رفع اتصالات

تعمیر ماکروفر در منزل و محل مشتری

اکثر ایرادهای ماکروفر که در بالا اشاره شد در منزل و محل مشتری قابل تعمیر است، قطعات معیوب تعویض و رفع عیب می شود، و در مجموعه دیجی تکنیک و به منظور تسریع روند انجام کار تعمیر ماکروفر در منزل و محل مشتری در اولویت می باشد. پس از مراجعه تکنسین به محل مشتری، دستگاه توسط تکنسین بازبینی و بررسی های لازم انجام می شود ، و پس از اعلام هزینه های دستگاه ماکروفر در محل و توسط تکنسین تعمیر خواهد شد.

مزایای تعمیر ماکروفر در کارگاه

مزایای تعمیر ماکروفر در کارگاه را نباید نادیده بگیریم، افرادی هستند که بعلت عدم اطمینان به تعمیرکاران حاضر نیستند دستگاه را بیرون از منزل به تعمیرگاه ببرند و دوست ذارند در حضور خودشان تعمیر انجام شود. ولی به نکته مهم باید توجه کنیم که تعمیرات و سرویس هایی که در کارگاه انجام می شود بدلایلی که در زیر اشاره می شود، و اگر خوش بینانه تر به قضیه بنگریم، میتواند بیشتر مورد اطمینان باشد:

 1. دستگاه ماکروفر معمولا پس از تعمیر، لازم است تست های نشتی اشعه روی دستگاه انجام شود و این نیازمند شرایط ایمنی و محیطی مناسب است که در کارگاه های تعمیرات ماکروفر مهیا میباشد و  به همین دلیل و همچنین به دلیل مضر بودن این اشعه در منزل امکانپذیر نمی باشد.
 2. لوازم و تجهیزات تعمیراتی موجود در کارگاه باعث افزایش دقت و کارایی تکنسین می شود و همچنین عیب یابی در تعمیرات را تسهیل و تسریع می کند. که این مورد در تعمیر ماکروفر در منزل و محل مشتری به مراتب ضعیف تر است.
 3. در کارگاه های استاندارد معمولا کارها بصورت تیمی انجام می شود و نظارت بر تعمیرات تکنسین ها به درستی انجام می شود و فرایند تعمیراتی اصولی تر و دقت عمل بیشتر می شود.
 4. فرصت و زمان انجام کار در منزل مشتری نسبتا کمتر است و موجبات استرس تکنسین شده و در نهایت احتمال اشتباه را بالا می برد.
 5. کارگاه های تعمیراتی محل ایمن و محیطی استاندارد و مخصوص تعمیر دستگاه ماکروفر ساخته شده و منزل مشتری فاقد این استاندارد است.
 6. بدیهی است که در تعمیر ماکروفرها قطعات و لوازم متنوع برای انواع ماکروفر نیاز خواهد بود که در انبارهای کارگاه موجود است، ولی در منزل مشتری دسترسی به قطعات ماکروفر به مراتب مشکل تر و زمان بر خواهد بود.

فرایند انجام کار تعمیرات در دیجی تکنیک

در مرکز تخصصی دیجی تکنیک پس از هماهنگی های لازم با مشتری، تکنسین مربوطه به محل مشتری اعزام می شود، و دستگاه را مورد بررسی و عیب یابی قرار میدهد و وضعیت و هزینه های دستگاه ماکروفر به مشتری اعلام می شود، با توافق مشتری تعمیر روی دستگاه انجام و قطعات لازم تعویض می شود.

در صورتیکه تعمیر دستگاه به تجهیزات کارگاهی و یا آزمایشگاهی و یا اگر تعمیر دستگاه به زمان بیشتری نیاز باشد، دستگاه با هماهنگی های لازم به نزدیک ترین کارگاه دیجی تکنیک منتقل می شود.

هزینه تعمیر ماکروفر

هزینه های تعمیر ماکروفر به نسبت نوع خدماتی که انجام می شود متفاوت است و قطعات و لوازمی که مصرف می شود در هزینه تعمیر ماکروفر تاثیر مستقیم دارد. قیمت قطعات ماکروفر را شرکت های فروشنده و تامین کننده تایین می کنند. در بازار قطعات ماکروفر جنس های اصلی اکثر برندها موجود است و البته قطعات غیر اصلی هم به وفور موجود است و با قیمت های پایین تر عرضه می شود.

تامین قطعات با کیفیت در مرکز دیجی تکنیک بسیار اهمیت دارد و بدلیل ثبت گارانتی سرویس توسط این مرکز، نظارت های کامل در فرایند تهیه قطعات صورت می گیرد.

در مرکز تعمیرات دیجی تکنیک هزینه ها بصورت واقعی و منصفانه محاسبه می شود و قبل از تعمیر ماکروفر و نصب هرگونه قطعات اصلی و غیر اصلی، با مشتری مشورت های لازم انجام می شود. و ذر این فرایند نظارت های کامل توسط ناظران تکنسین ها صورت می گیرد. در این مرکز معمولا نصب قطعات اصلی و با کیفیت پیشنهاد مشود و این در طول عمر دستگاه موثر خواهد بود.

قطعات داخل ماکروفر و سرویس های لازم :

لامپ تولید اشعه یا مگنترون

لامپ تولید اشعه یا مگنترون ماکروفر برای تولید امواح ماکرویو جهت گرم کردن و پخت غذا بکار می رود، این قطعه بنا به کیفیت ساخت آن عمر معینی دارد و معمولا مگنترون های اصلی و برند های مطرح تا ده سال روی دستگاه دوام میاورد. خراب بودن قطعه باعث گرم نکردن و یا تولید صداهی ناهنجار باشد. این قطعه معمولا در منزل قابل تعویض است و البته جهت تست اشعه و نشتی امواج نیاز به تجهیزات کارگاهی می باشد.

ترانس های ولتاژ

ترانس های ولتاژ یا ولتاژ بالا جهت تامین نیروی الکتریکی لازم برای مگنترون بکار میرود و بخش عظیم وزن دستگاه را شامل می شود. قابل توجه اینکه در ماکروفر هایی اینورتری از منبع تغذیه سویچینگ بجای ترانس های ولتاژ استفاده می شود و به میزان قابل توجهی وزن دستگاه کاهش می یابد. خرابی این قطعه باعث گرم نکردن دستگاه و یا باعث ساطع شدن بوی سوختگی از داخل دستگاه ماکروفر می شود.

برد الکترونیکی یا برد کنترل

برد الکترونیکی داخل دستگاه ماکروفر و معمولا پشت سوئیچ های پنل قرار می گیرد که وظیفه کنترل سیستم های الکتریکی و الکترونیک دستگاه را بعهده دارد. این برد حاوی منبع تغذیه ولتاژ و توان پایین ترانسی یا سوئیچینگ دارد که ولتاژ لازم را برای قطعات برد و رله ها تامین می کند. کنترل تمامی یخش های ماکروفر توسط این برد صورت می گیرد.

خرابی این بخش و قطعات روی آن باعث خاموشی کامل ماکروفر و یا باعث از کار افتادن و مختل شدن بخش های مختلف دستگاه ماکروفر می شود.

میکروسویچ ها

میکروسوییچ ها بمنظور کنترل ماکروفر از طریق زبانه های درب دستگاه است و نقش اساسی در ایمنی دستگاه ماکروفر و نشتی امواج به بیرون از محفظه دستگاه ایفا می کند. خرابی میکروسویچ های ماکروفر باغث از کار افتادن کارکرد دستگاه می شود و در برخی موارد بعلت اتصال داخلی باعث پریدن فیوز کنتور ساختمان می شود.

مدار فیلتر ورودی و فیوز

مدار فیلتر ورودی ماکروفر که به فیلتر EMI معروف است و در اکثر دستگاه ها هم استفاده دارد و وظیفه فیلترینگ و محافظت دستگاه در مقابل نوسانات برق را بعهده دارد، فیلتر EMI فیوز ورودی 220 ولتی و معمولا از 10تا 15 آمپر است و در صورت بروز مشکل در قطعات سیستم و نوسانات ورودی این فیوز قطع می شود. خرابی این مدار باعث قطع کامل و خاموشی دستگاه میشود.

پنل ماکروفر

پنل جلوی ماکروفر و سوئیچ های روی آن بمنظور کنترل دستگاه و عملیات پخت و پز توسط استفاده کننده تعبیه شده است. این سوئیچ ها به مرور استفاده کیفیت و نرمی خور را از دست می دهند و در مواردی باعث از کار افتادگی و عدم عملکرد آن ها می شود. در برخی پنل دستگاه های ماکروفر این سوئیچ ها بصورت لمسی است و تعمیر آن ها به مراتب حساس و تخصصی است. ت

عمیر و ترمیم سوئیچ ها و تعمیر کلیه پنل های ماکروفر در مرکز تخصصی دیجی تکنیک بصورت تخصصی انجام می شود.

لامپ روشنایی

لامپ روشنایی ماکروفر نور کافی را برای محفظه ماکروفر تامین می کند و خرابی آن باعث تاریک شدن محفظه ماکروفر می شود و در کارکرد دستگاه تاثیری نداشته و تا زمانی که لامپ روشن می شود نیاز به تعویض ندارد. این لامپ معمولا 220 ولت و 25 وات است.

کاغذ میکا

این قطعه بعنوان فیلتر و محافظ برای لامپ اشعه در دیواره محفظه ماکروفر نصب می شود. کاغذ میکا به مرور استفاده در محیط پخت غذا رنگ آن تغییر می کند و باعث اختلال در هدایت امواج ماکروویو می شود و صدای چرقه از داخل دستگاه شنیده می شود. این قطعه برای حفظ سلامت و ایمنی دستگاه در سرویس های دوره ای تعویض می شود.

خازن ولتاژ بالا

خازن ماکروفر یک قطعه مهم و اساسی در عملکرد صحیح دستگاه های ماکروفر است که بمنظور ذخیره و تخلیه انرژی الکتریکی برای تولید امواج ماکرویو به کار می رود، و ظرفیت آن حدود یک میکروفاراد است. خراب بود خازن ماکروفر باعث می شود ماکروفر غذا را گرم نکند،

کاهش زیاد مقاومت داخلی خازن باعث افزایش شدید جریان می شود و باعث لرزش و صدای ناهنجار ماکروفر شده و احتمال سوختگی و خطر آتش سوزی به همراه دارد.

دیود ولتاژ بالای ماکروفر

دیود ولتاژ بالای ماکروفر یک قطعه الکترونیکی است و برای تثبیت ولتاژ و جریان الکتریکی ماکروفر استفاده می‌شود، این دیود توانایی تحمل ولتاژ بالا را دارد و در برابر جریان الکتریکی از سیستم حفاظت می‌کند، پس از روشن شدن ماکروفر دیود ولتاژ بالا مانع عبور جریان برگشتی به سیستم می‌شود و از خطرات احتمالی و از آسیب ها جلوگیری می‌کند.

فیوز ولتاژ بالا

فیوز ولتاژ بالای ماکروفر در قسمت های ولتاژ و پس از ترانس های ولتاژ قرار می گیرد و وظیفه حفاظت از ولتاژ بالا را عهده دار است، در صورت بروز مشکل در این بخش از جمله خرابی دیود ولتاژ بالا و یا خازن ولتاژ بالا و همچنین خرابی مگنترون ماکروفر این فیوز مدار ولتاژ بالا را قطع می کند و باعث گرم نکردن ماکروفر می شود. در برخی ا ماکروفرها این فیوز حذف شده است.

فن های ماکروفر

فن های خنک کننده و فن های گردش بخش های کانوکشن و گریل ممکن است پس از مدتی دچار نقص و تولید صدای جیر جیر و یا متوقف شوند. خرابی هر کدام از آن ها باعث اختلال در عملکرد ماکروفر می شود، خرابی فن خنک کننده باعث داغ کردن بیش از حد سیستم و قطعات ماکروفر می شود و احتمال آسیب رسیدن به مگنترون و قطعات را افزایش می دهد.

موتور گردان کف

این موتور وظیفه چرخش سینی غذا را بعهده دارد ن و به محض قرار گرفتن در مدهای مختلف گرم کردن و پخت و پز، چرخش سینی شروع شده و باعث می شود. خرابی این قطعه باعث می شود گرما بطور یکنواخت در کل مواد غذایی پخش نشود.

برای یادگیری بیشتر پست آشنایی با قطعات ماکروفر را مطالعه نمایید.

تعمیر ماکروفر الجی

کمپانی ال جی در سال های اخیر دستگاه های ماکروفر و سولاردام با کیفیت تولید و به بازار عرضه کرده است و اکثر خانواده ها در آشپزخانه از ماکروفر ال جی استفاده می کنند. ماکروفرهای الجی با اینکه حاوی قطعات اصلی هستند و عمر قطعات آن به مراتب بیشتری است، با این حال به مرور استفاده از ماکروفر احتمال خرابی و استهلاک قطعات آن وجود دارد و ماکروفر الجی هم به تعمیر و تعویض قطعه نیاز خواهد شد. بنابراین سرویس و تعمیر ماکروفر الجی دور از انتظار نخواهد بود.

تعمیر سولاردام الجی

ماکروفر های سولاردام علاوه بر دارا بودن امکانات یک ماکروفر ساده، از یک منبع نوری مادون قرمز جهت گرو کردن و پخت غذا استفاده می شود. عدم محدودیت در استفاده از ظروف قلزی و ایمنی دستگاه از مزایای دستگاه سولاردام الجی محسوب می شود، و به همین دلیل امروزه طرفداران زیادی دارد. والبته نسبتا قیمت بالاتری هم دارد.

دستگاه سولاردام ال جی هم نطیر سایر دستگاههای ماکروفر نیاز به سرویس های دوره ای و تعویض قطعات مصرفی دارد.

تمامی سرویس ها و تعمیر سولاردام ال جی در مرکز تخصصی دیجی تکنیک انجام می شود.

برای آموزش بیشتر و تخصصی تر پست مرتبط” آشنایی با قطعات ماکروفر و کاربرد آنها” را بخوانید.

همچنین برای آشنایی بیشتر با عملکرد ماکروفر پست “مفهوم و عملکرد کلیدهای ماکروفر” را بخوانید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *