مفهوم و عملکرد کلیدهای ماکروفر

کلیدهای ماکروفر و اصطلاحات رایج دستگاه ماکروفر را در این مقاله تشریح می کنیم، و به تمامی موارد و اصطلاحات عمومی اشاره شده است. و لازم به ذکر است برخی از مواردی که به آن اشاره خواهد شد ممکن است در تمامی برندهای ماکروفر وجود نداشته باشند. پیشنهاد میشود که به دفترچه راهنمای خود دستگاه مراجعه نمایید.

کلیدهای ماکروفر

مفهوم و عملکرد کلیدهای ماکروفر

Start/Quickstart: با فشار دادن این دگمه روی پنل دستگاه برنامه هایی که برای پخت و پز تنظیم شده، اجرا میشود و دستگاه شروع به کار میکند.

Stop/cancel: با فشار دادن این دکمه برنامه های تنظیم شده غیرفعال شده و عملکرد دستگاه متوقف می شود.

Auto-reheat: با فشار دادن این دکمه میتوانید وزن غذا را مشخص کنید، در این حالت مدت زمان لازم برای گرم شدن غذا به نمایش در میاید.

Auto defrost: با استفاده از این دکمه میتوانید مواد عذایی را از حالت یخ زدگی خارج کنید، برای یخ زدایی کافی است وزن غذا را مشخص کنید تا زمان گرم کردن به طور خودکار تنظیم شود.

Defrosting: این کلید ماکروفر در پنل برخی برندهای ماکروفر وجود دارد و برای یخ زدایی مواد غذایی استفاده میشود، عملکرد این دگمه غیر خودکار است و زمان لازم برای یخ زدایی باید دستی تنظیم شود.

steam cook: کاربرد این دکمه موقعی است که میخواهید غدا را بخار پز کنید، در برخی دستگاه ها این دگمه با نام Persian cook مشخص شده است.

دگمه پنل کنترل ماکروفر

Function dial: با فشار داد این دگمه ماکروفر میتوانید نوع عملکرد پخت را تعیین کنید.

Control dial: با استفاده از این دگمه ماکروفر و سولاردام میتوانید زمان پخت و میزان حرارت و وزن غذا را کنترل کنید و همچنین میتوانید نوع پخت را طبقه بندی کنید.

Micro: با فشار دادن دکمه مایکرو در پنل مایکروفر، دستگاه در مد گرم کن غذا قرار می گیرد. با توجه به مدل های مختلف و پارامترهای گرم کن، معمولا در ۵ حالت انتخابی وجود دارد.

Gril: از این دگمه برای پخت گریل استفاده میشود، زمان و درجه حرارت را برای پخت های مورد علاقه در سطوح مختلف میتوان انتخاب کرد.

Combi: ماکروفرهایی که این دگمه را دارند، با انتقال حرارت به پخت غذا کمک می کنند، در این حالت سیستم ماکرو و گریل به طور همزمان فعال میشوند که بسته به نوع پخت در پنج حالت میتوان انتخاب کرد:

  • حالت сombi1 به معنای ترکیب گریل بالا و امواج ماکرو فعال است و غذا در این حالت برشته پخته میشود.
  • حالت Combi3 ترکیبی از گریل پایین با امواج ماکرو فعال است
  • حالت combi4 گریل بالا و پایین و ماکرو با هم ترکیب میشوند. و گرم شدن غذا و برشته شدن زیر و روی غذا همزمان با هم صورت می گیرد.
  • حالت Combi5 ترکیبی از ماکرو و کانوکشن می باشد.

Convection: با استفاده از این سیستم می توانید ماکروفر را بعنوان فر برقی استفاده کنید، برای پخت غذاهای خمیری و خشک کردن میوه ها و همچنین پخت کیک از این سیستم استفاده میشود. مایکروفرهایی که این قابلیت را دارند از هوای داغ و خشک برای پخت استفاده می کنند.

timemenu: با چرخاندن این دگمه ماکروفر می توانید مدت زمان پخت غذا را تنظیم کنید. با توجه به انتخاب شما باید زمان مناسبی را برای گرم کردن یا پخت آن تنظیم کنید.

Vegetable steamer: از این دکمه ماکروفر که روی برخی برندهای ماکروفر وجود دارد، برای پخت سبزیجات با بخار استفاده میشود.

Pizza function: این دگمه ماکروفر در بعضی مدل ها دیده میشود و از این قابلیت برای پخت پیتزا استفاده میشود.

Sensor cook: این دگمه ماکروفر برای تنظیم خودکار زمان پخت غذا بر اساس نوع و وزن آن کاربرد دارد.

Cook mode: این دکمه روی پنل مایکروفر الجی وجود دارد و حالت پخت غذا را با این دکمه میتوانید انتخاب کنید. برای پخت غذاها با زمان معین باید حالت timed cooking را انتخاب کنید. grill combi و gril cooking دو حالت دیگر برای پخت غذا می باشد که قبلا به آنها اشاره شده است.

Invert defrost: این دگمه در برخی از برندهای مایکروویو مانند ال جی وجود دارد. این دگمه ماکروویو الجی برنامه مناسبی را برای یخ زدایی غذاهای منجمد تنظیم می کند.

Invert cooking: وجود این دکمه روی مایکروفر به معنای این است که می توانید وزن غذا و نوع مواد غذایی را انتخاب کنید که ماکروفر برنامه پخت آن را مشخص می کند. این ویژگی بر روی تمامی برندهای ماکروفر وجود ندارد.

Invert melt & soften: این دگمه بر روی برخی از برندهای ماکروفر مانند پاناسونیک وجود دارد، از این دکمه برای نرم کردن و ذوب کردن مواد غذایی استفاده میشود.

FAN: دکمه fan در مایکروفرها برای پخش و هدایت جریان هوا در حالت کانوکشن می باشد.

اصطلاحات ضروری در ماکروفر

Container: به معنای ظروف پخت و پز در مایکروفر می باشد. با توجه به نوع مایکروفر ظروف با جنس های خاصی می توان در آنها قرار داد.

Flatbed: برخی برندهای مایکروفر قابلیت چرخش ندارند و اصطلاحا ثابت هستند. این نوع مدل ها flatbed نامیده میشود.

Energy lables: برچسب های انرژی هستند که بر اساس استانداردهای به کار رفته در ساخت دستگاه تعیین می گردند.

تعمیر ماکروفر در دیجی تکنیک

در صورت نیاز به راهنمایی و یا مواجه شدن با خرابی و عدم عملکرد صحیح دستگاه می توانید با کارشناسان فنی مرکز تعمیرات دیجی تکنیک تماس برقرار کنید. این مرکز در تمامی مناطق تهران و کرج و حومه و در تمام روزهای هفته فعال است و آماده ارائه خدمات تعمیر ماکروفر در محل نیز می باشد.

این مرکز در گروه خدماتی  تعمیرات لوازم خانگی و سیستم های الکترونیک و کامپیوتر فعالیت گسترده ای دارد. نظیر تعمیر تلویزیون، یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی و جاروبرقی و لپ تاپ و همچنین سیستم های کامپیوتر اشاره کرد.

برای درخواست تعمیر لوازم خانگی و استفاده از مشاوره های رایگان این مرکز می توانید از راه های ارتباطی و یا فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *