تعمیر تلویزیون شکسته

آیا تلویزیون شکسته قابل تعمیر است؟ این سوال بسیاری از کاربران و مصرف کنندگان است، با توجه به وضعیت اقتصادی امروزی طبیعی استن مصرف کنندگان بدنبال راهکار مناسب و کم هزینه برای تعمیر و رفع مشکل دستگاه های معیوب خود باشند. این وضعیت در مورد تلویزیون شکسته کمی متفاوت خواهد بود.

اما در ایران آیا تمامی مشکلات خرابی لوازم خانگی و یا تلویزیون قابل حل است و یا شرایط و لوازم برای شرکت های خدماتی و تعمیرکاران این نوع دستگاه ها فراهم است؟ و در ارتباط با موضوع خاص این نوشته، دستگاه تلویزیون وضعیت سرویس، و تامین قطعات یدکی و خدمات پس از فروش تلویزیون در ایران به چه صورت است و این موضوع مهم این مقاله و مورد سوال بسیاری از کاربران بوده است، از سوی مرکز خدمات دیجی تکنیک بررسی هایی صورت گرفته و دراین نوشته سعی شده است به سوالات مرتبط پاسخ داده شود.

مرکز تعمیرات تلویزیون شکسته

دیجی تکنیک، مرکز تخصصی تعمیرات تلویزیون های شکسته و معیوب، در کل استان تهران و کرج  و حومه آماده ارائه خدمات میباشد. برای مشاوره و تعمیر تلویزیون می توانید با مرکز تعمیرات دیجی تکنیک در ارتباط باشید. تلفن های تماس: 02144693273 – 02144692755 – 09102087351

 

هزینه تعمیر تلویزیون شکسته

پنل تلویزیون به عنوان بخش اصلی تصویر نمایشی و تعیین‌کننده کیفیت تصویر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تعمیر تلویزیون شکسته شده که در واقع قسمت پنل تلویزیون آسیب دیده و شکستگی پیدا کرده است، پنل تلویزیون شکسته قابل اصلاح و تعمیر نیست و تنها راه تعمیر تلویزیون تعویض و جایگزین یک پنل نو یا سالم است. که با همان مدل و شماره قطعه تعویض و جایگزین می شود، پنل های تلویزیون گرانترین قطعه یک تلویزیون محسوب می سود و کمبود واردات این قطعه در ایران خصوصا برای تلویزیون های ساخت شرکت های بنام و معتبر، بر سنگینی قیمت این قطعه افزوده است.

تلویزیون شکسته2

هزینه تعویض پنل تلویزیون شکسته

هزینه تعویض پنل تلویزیون شکسته با توجه به برند، کیفیت و سایز صفحه نمایش متغیر است. برخی پنل مدل های تلویزیون به کشور وارده شده است و در شرکت ها و فروشنده ها یافت می شود. با توجه به قیمت بالای پنل تلویزیون، قبل از هر اقدامی باید هزینه آن به مشتری اعلام شود و در صورتیکه مشتری با هزینه های تعمیر موافقت کند برای تعمیر اقدام می شود. هزینه تمام شده معادل قیمت پنل تلویزیون به علاوه اجرت نصب پنل است و نسبت به کیفیت ساخت و مدل های مختلف پنل تلویزیون و اندازه پنل متفاوت است.

صفحه نمایش – پنل تلویزیون

پنل تلویزیون به بخش اصلی و قابل مشاهده تصویر در تلویزیون اطلاق می‌شود. در واقع، پنل تلویزیون شامل صفحه نمایش یا تصویرساز است که تصاویر و ویدئوها را به صورت الکترونیکی نمایش می‌دهد. پنل‌ تلویزیون ها از فناوری‌های مختلفی مانند LCD، LED، OLED و QLED استفاده می‌کنند.

صفحه نمایش (پنل) تلویزیون از لایه های بسیار نازک از جنس شیشه و کریستال مایع  تشکیل شده است، این نوع صفحه نمایش ها در مقابل ضربه و فشار بسیار حساس است، و احتمال آسیب رسیدن تلویزیون های سایز بزرگتر بدلیل داشتن پنل بزرگتر به مراتب بیشتر است.

تعمیر صفحه نمایش یا پنل تلویزیون

تلویزیون های ضربه خورده و شکسته که در اصل صفحه نمایش تلویزیون آسیب می بیند و می شکند و پنل های شکسته به هیچ عنوان قابل تعمیر نیستند و این به معنی این نیست که تلویزون های شکسته تعمیر نمیشود، و باید پنل یا صفحه نمایش تلویزیون بطور کامل باید تعویش شود، یعنی پنل تلویزیون بعنوان یک قطعه تلویزیون با همان مدل و شماره قطعه جایگزین می شود و در نتیجه در صورت موجود بودن پنل تلویزیون تعمیر تلویزیون شکسته کاملا امکانپذیر خواهد بود. 

احتمال موجود بودن قطعات و پنل تلویزیون های جدیدتر بیشتر است و پنل تلویزیون های قدیمی تر بدلیل توقف تولید آنها در بازار نیز بسیار کمیاب هستند.

قیمت پنل تلویزیون ها متفاوت است و به برند، مدل، کیفیت و اندازه تلویزیون ها وابسته است و پنل تلویزیون های بزرگتر به مراتب گرانتر است.

تعمیر تلویزیون شکسته سونی

تعمیر تلویزیون های شکسته به ویژه تلویزیون سونی، ممکن است یک فرآیند پیچیده و دشوار باشد. تلویزیون های سونی با کیفیت تصویر بالا و فناوری های پیشرفته شناخته شده اند، اما همانطور که دیگر دستگاه های الکترونیکی، آنها نیز ممکن است با مشکلات و خرابی ها روبه رو شوند. تلویزیون شکسته سونی و پنل های معیوب ممکن است به دلایل مختلفی مانند فشار و ضربه، خطاهای داخلی یا مشکلات در قطعات دستگاه رخ دهد. در این موارد، برای تعمیر تلویزیون شکسته سونی، معمولا به تخصص و تجربه فنی نیاز است.

تعمیرکاران و تکنسین های ماهر و متخصص در این زمینه می توانند مشکلات را با دقت بررسی کنند و آموزش و تخصص لازم را در تعویض و نصب قطعات پنل را دارند. تا تلویزیون شکسته سونی شما با اطمینان به وضعیت عادی بازگردد و دوباره قابل استفاده شود. به همین دلیل، در صورتی که تلویزیون سونی شما شکسته شده است، ارائه خدمات تعمیر تلویزیون سونی را به تعمیرکاران ماهر و متخصص بسپارید.

تلویزیون های سونی در کیفیت ساخت و قطعات سوایق محبوبی دارند و پنل تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی با کیفیتی دارند، هر چند بدلیل تجاری شدن این برند، پنل هایی بی کیفیت هم در کشورهای مختلف تولید و به بازار عرضه شده اند و استهلاک و خرابی بالایی دارند.

تعمیر تلویزیون پنل شکسته سامسونگ

تعمیر تلویزیون های شکسته سامسونگ هم شرایطی نظیر سایر برندها دارد و قطعات برخی مدل های سامسونگ با سهولت در بازار یافت می شود و برخی مدل های سامسونگ در بازار های ایران کمیاب و در برخی مدل ها حتی نایاب است. کمپانی سامسونگ در چند سال اخیر تلویزیون های مدل منحنی تولید و به بازار عرضه کرده است. به دلیل استقبال کم بازار و مشتری ها، قطعات آن ها بصورت محدود تولید شد و قطعات و پنل شکسته این نوع تلویزیون های سامسونگ مورد نیاز بسیار نادر است و مشکلاتی برای مصرف کنندگان مخصوصا ایرانی ها بوجود آورده است.

قطعات و پنل های تلویزیون های منحنی سامسونگ در بازار بسیار کمیاب هستند و در صورت بروز آسیب و یا شکسته شدن پنل این نوع تلویزیون ها، تعمیر و تعویض آنها تقریبا امکانپذیر نخواهد بود.

تعمیر تلویزیون شکسته ال جی

تعمیر تلویزیون شکسته پاناسونیک

تعمیر تلویزیون های شکسته متفرقه

تلویزیون های ساخت شرکت های متفرقه عمومی و چینی بدلیل یونیورسال بودن قطعات آنها و تولید و مونتاژ در کشور و دایر بودن نمایندگی ها، قطعات یدکی و خدمات پس ار فروش این نوع تلویزیون ها فراهم شده است. با توجه تنوع تولید و عرضه برندهای چینی در مدل های مختلف قطعات برخی مدل های تلویزیون های متفرقه در ایران ممکن است در دسترس نباشد و تعمیر این نوع تلویزیون ها با مشکل همراه باشد.

بررسی های انجام شده نشان می دهد که پنل های تلویزیون های با کیفیت ساخت پایین دارای احتمال آسیب و شکستگی بیشتری هستند. حتی با یک ضربه کوچک، احتمال خرابی آنها بسیار زیاد است و نیاز به تعویض قطعات و پنل های بیشتری دارند. اما، متأسفانه تامین قطعه (پنل تلویزیون) از سوی تأمین کنندگان ایرانی به شدت محدود است.

 

آیا تلویزیون پلاسمای پنل شکسته قابل تعمیر است؟

طراحی و ساختار تلویزیون های پلاسما با تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی متفاوت هستند و پنل تلویزیون های پلاسما اگر آسیب ببیند و بشکند به دلیل محدودیت‌های فنی و تکنولوژیکی که در این نوع تلویزیون‌ها وجود دارد عموماً غیرقابل تعمیر هستند، و با توجه به عدم تولید و نبود پنل های تلویزیون پلاسما بهترین راه حل در صورت شکسته شدن آن، خرید یک تلویزیون جدید است.

وضعیت خدمات پس از فروش تلویزیون در ایران

موضوع وضعیت خدمات پس از فروش تلویزیون در ایران می‌تواند متفاوت باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع کالا یا خدمات، نوع و محدوده فعالیت شرکت‌ها، سیاست‌های دولتی و نیز سطح رقابت در بازار. در زیر به برخی از جوانب مرتبط با وضعیت خدمات پس از فروش در ایران اشاره می‌کنم

تولید کننده های بزرگ و برندهای نامدار تعمیر تلویزیون

برخی شرکت‌های بزرگ و برندهای بین‌المللی نظیر سونی، سامسونگ، الجی، پاناسونیک، فیلیپس، پایونیر، جی وی سی، زیمنس و … در ایران خدمات پس از فروش قوی‌ را ارائه می‌دادند. آنها اغلب دفاتر و شبکه‌های خدمات پس از فروشی در شهرهای بزرگ  در سراسر کشور ایجاد کرده‌ بودند.

شرکت‌های بزرگ و بنام معمولاً تعهد قابل قبولی نسبت به خدمات پس از فروش، تعمیرات، تامین قطعات یدکی و پشتیبانی فنی دارند. اما این شرکت ها در طول دهه گذشته بدلیل سیاست های کلی، ارتباطات و نگرانی های نقل و انتقال ارزی و پولی ضعیف تر شده است و بدلیل عدم توانایی در ارائه خدمات پس از فروش، دفاتر و نمایندگی های آنها در ایران به نوعی تعطیل شده است.

خرید تلویزیون شرکت های معتبر نظیر سونی، سامسونگ و الجی

خرید تلویزیون شرکت های معتبر نظیر سونی، سامسونگ و الجی در ایران امکانپذیر است؟

علارغم محدودیت های موجود در کشور، برخی شرکت های بزرگ و کوچک در واردات و توزیع تلویزیون و لوازم خانگی این شرکت های و معتبر دست دارند و با صرف نظر از خدمات پس از فروش معتبر در کشور قابل تهیه هستند.

بدلیل فقدان نمایندگی های انحصاری و خدمات پس از فروش این شرکت ها، قبل از خرید تلویزیون همه جوانب را باید در نظر گرفت و توجه به این نکته بسیار مهم است که اجناس فیک و قطعات مونتاژی تقلبی به نام این شرکت های معتبر ممکن است در کشور به فروش برسد و در خرید این محصولات باید احتیاط شود و بهتر است در خرید محصولات این برندها از یک متخصص کمک بگیرید.

شرکت‌های کوچک و متوسط

برخی از شرکت‌های کوچک و متوسط ممکن است نتوانند خدمات پس از فروش چندان قوی را به مشتریان ارائه دهند. این ممکن است به دلیل محدودیت‌های مالی، توانایی فنی محدود، نبود ساختار سازمانی مناسب یا تجربه کمتر در زمینه خدمات پس از فروش باشد. و در نتیجه مشتریان این نوع شرکت ها ممکن است با مشکلات متعددی در تعمیرات و خدمات فنی و تامین قطعات یدکی مواجه شوند.

رقابت شرکت ها

در صنایع رقابتی، شرکت‌ها برای جلب و نگه‌داشت مشتریان، ممکن است خدمات پس از فروش بهتری ارائه دهند. رقابت قوی در بازار می‌تواند بهبود وضعیت خدمات پس از فروش را تحت تأثیر قرار دهد و شرکت‌ها را به بهبود و ارتقاء خدمات پس از فروش ترغیب کند.

به طور کلی، وضعیت خدمات پس از فروش در ایران درحال حاضر متنوع است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از شرکت‌ها خدمات پس از فروش و خدمات عالی را ارائه می‌دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است مشکلاتی داشته باشند.

انتخاب شرکت‌های قابل اعتماد و معتبر، مطالعه دقیق قبل از خرید، رعایت حقوق مصرف کنندگان، قیمت و شرایط خدمات پس از فروش، پشتیبانی فنی و تامین قطعات یدکی و اطلاع از نظرات مصرف کنندگان و مقایسه موارد قابل توجه و مهم است.

در نهایت، اهمیت بالای خدمات پس از فروش در جامعه کسب و کار در ایران مورد توجه قرار گرفته و در حال رشد است و بسیاری از شرکت‌ها سعی در بهبود وضعیت خدمات پس از فروش خود دارند. امیدواریم که با توجه به این موارد، تجربه خرید و استفاده شما از خدمات پس از فروش بهتر و رضایت‌بخش‌تر باشد.

تامین قطعات و خدمات پس از فروش تلویزیون در ایران

با توجه به مواردی که ذکر کردیم متوجه می شویم برای تلویزیون های ساخت برندها و شرکت های معتبر مثل سونی، سامسونگ، الجی و پاناسونیک در ایران خدمات بسیار ضعیفی ارائه می شود و در واقع با بحران کمبود قطعات در ایران مواجه هستیم، و در نبود نمایندگی های معتبر، برخی شرکت های متفرقه در تامین قطعات این برند تلویزیون ها فعالیت دارند و قطعات غیر اصلی بازار را قبضه کرده است.

تعمیر تلویزیون های پنل شکسته و ارائه خدمات معتبر برای این برند ها به دلایل ذکر شده درحال حاضر نسبتا ضعیف است. واردات قطعات اصلی این برندها کم است و یا برخی قطعات نایاب است. و احتمالا مصرف کنندگان این نوع تلویزیون ها وقتی برای تعمیر تلویزیون خود به تعمیرگاه ها یا شرکت های تعمیراتی مراجعه کنند با اعلام نبود قطعات تلویزون مواجه باشند. و تعمیر این تلویزیون ها برای متخصصین و مراکز تعمیراتی تلویزیون با چالش ها و مشکلات همراه است.

اگر تلویزیون و لوازم خانگی شما خراب شده می توانید از متخصصین مرکز تعمیرات دیجی تکنیک مشاوره و کمک بگیرید و  یا بصورت آنلاین ثبت سفارش کنید.

مشاوره و درخواست تعمیر تلویزیون

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *