تلویزیون شکسته

آیا تلویزیون شکسته قابل تعمیر است

آیا تلویزیون شکسته قابل تعمیر است؟ این سوال بسیاری از کاربران و مصرف کنندگان است، با توجه به وضعیت اقتصادی امروزی طبیعی استن مصرف کنندگان بدنبال راهکار مناسب و کم هزینه برای تعمیر و رفع مشکل دستگاه های معیوب خود باشند. این وضعیت در مورد تلویزیون شکسته کمی متفاوت خواهد بود.

اما در ایران آیا تمامی مشکلات خرابی لوازم خانگی و یا تلویزیون حل است و یا شرایط و لوازم برای شرکت های خدماتی و تعمیرکاران این نوع دستگاه ها فراهم است؟ و در ارتباط با موضوع خاص این نوشته، دستگاه تلویزیون وضعیت تعمیرات، تامین قطعات یدکی و خدمات پس از فروش تلویزیون در ایران به چه صورت است و این موضوع مهم این مقاله و مورد سوال بسیاری از کاربران بوده است، از سوی مرکز خدمات دیجی تکنیک بررسی هایی صورت گرفته و دراین نوشته سعی شده است به سوالات مرتبط پاسخ داده شود.

وضعیت خدمات پس از فروش تلویزیون در ایران

موضوع وضعیت خدمات پس از فروش تلویزیون در ایران می‌تواند متفاوت باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع کالا یا خدمات، نوع و محدوده فعالیت شرکت‌ها، سیاست‌های دولتی و نیز سطح رقابت در بازار. در زیر به برخی از جوانب مرتبط با وضعیت خدمات پس از فروش در ایران اشاره می‌کنم

شرکت‌های بزرگ و برندهای نامدار

برخی شرکت‌های بزرگ و برندهای بین‌المللی نظیر سونی، سامسونگ، الجی، پاناسونیک، فیلیپس، پایونیر، جی وی سی، زیمنس و … در ایران خدمات پس از فروش قوی‌ را ارائه می‌دادند. آنها اغلب دفاتر و شبکه‌های خدمات پس از فروشی در شهرهای بزرگ  در سراسر کشور ایجاد کرده‌ بودند.

شرکت‌های بزرگ و بنام معمولاً تعهد قابل قبولی نسبت به خدمات پس از فروش، تعمیرات، تامین قطعات یدکی و پشتیبانی فنی دارند. اما این شرکت ها در طول دهه گذشته بدلیل سیاست های کلی، ارتباطات و نگرانی های نقل و انتقال ارزی و پولی ضعیف تر شده است و بدلیل عدم توانایی در ارائه خدمات پس از فروش، دفاتر و نمایندگی های آنها در ایران به نوعی تعطیل شده است.

آیا خرید تلویزیون شرکت های معتبر نظیر سونی، سامسونگ و الجی در ایران امکانپذیر است؟

علارغم محدودیت های موجود در کشور، برخی شرکت های بزرگ و کوچک در واردات و توزیع تلویزیون و لوازم خانگی این شرکت های و معتبر دست دارند و با صرف نظر از خدمات پس از فروش معتبر در کشور قابل تهیه هستند.

بدلیل فقدان نمایندگی های انحصاری و خدمات پس از فروش این شرکت ها، قبل از خرید تلویزیون همه جوانب را باید در نظر گرفت و توجه به این نکته بسیار مهم است که اجناس فیک و قطعات مونتاژی تقلبی به نام این شرکت های معتبر ممکن است در کشور به فروش برسد و در خرید این محصولات باید احتیاط شود و بهتر است در خرید محصولات این برندها از یک متخصص کمک بگیرید.

جهت خرید تلویزیون و لوازم خانگی برندهای معتبر میتوانید با متخصصین مجموعه مرکز تخصصی دیجی تکنیک و بصورت رایگان مشاوره نمایید.

شرکت‌های کوچک و متوسط

برخی از شرکت‌های کوچک و متوسط ممکن است نتوانند خدمات پس از فروش چندان قوی را به مشتریان ارائه دهند. این ممکن است به دلیل محدودیت‌های مالی، توانایی فنی محدود، نبود ساختار سازمانی مناسب یا تجربه کمتر در زمینه خدمات پس از فروش باشد. و در نتیجه مشتریان این نوع شرکت ها ممکن است با مشکلات متعددی در تعمیرات و خدمات فنی و تامین قطعات یدکی مواجه شوند.

رقابت شرکت ها

در صنایع رقابتی، شرکت‌ها برای جلب و نگه‌داشت مشتریان، ممکن است خدمات پس از فروش بهتری ارائه دهند. رقابت قوی در بازار می‌تواند بهبود وضعیت خدمات پس از فروش را تحت تأثیر قرار دهد و شرکت‌ها را به بهبود و ارتقاء خدمات پس از فروش ترغیب کند.

به طور کلی، وضعیت خدمات پس از فروش در ایران درحال حاضر متنوع است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از شرکت‌ها خدمات پس از فروش و خدمات عالی را ارائه می‌دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است مشکلاتی داشته باشند.

انتخاب شرکت‌های قابل اعتماد و معتبر، مطالعه دقیق قبل از خرید، رعایت حقوق مصرف کنندگان، قیمت و شرایط خدمات پس از فروش، پشتیبانی فنی و تامین قطعات یدکی و اطلاع از نظرات مصرف کنندگان و مقایسه موارد قابل توجه و مهم است.

در نهایت، اهمیت بالای خدمات پس از فروش در جامعه کسب و کار در ایران مورد توجه قرار گرفته و در حال رشد است و بسیاری از شرکت‌ها سعی در بهبود وضعیت خدمات پس از فروش خود دارند. امیدواریم که با توجه به این موارد، تجربه خرید و استفاده شما از خدمات پس از فروش بهتر و رضایت‌بخش‌تر باشد.

تامین قطعات و خدمات پس از فروش تلویزیون در ایران

با توجه به مواردی که ذکر کردیم متوجه می شویم برای تلویزیون های ساخت برندها و شرکت های معتبر مثل سونی، سامسونگ، الجی و پاناسونیک در ایران خدمات بسیار ضعیفی ارائه می شود و در واقع با بحران کمبود قطعات در ایران مواجه هستیم، و در نبود نمایندگی های معتبر، برخی شرکت های متفرقه در تامین قطعات این برند تلویزیون ها فعالیت دارند و قطعات غیر اصلی بازار را قبضه کرده است.

تعمیر تلویزیون شکسته سونی،سامسونگ، الجی و پاناسونیک

تعمیر تلویزیون های پنل شکسته و ارائه خدمات معتبر برای این برند ها به دلایل ذکر شده درحال حاضر نسبتا ضعیف است. واردات قطعات اصلی این برندها کم است و یا برخی قطعات نایاب است. و احتمالا مصرف کنندگان این نوع تلویزیون ها وقتی برای تعمیر تلویزیون خود به تعمیرگاه ها یا شرکت های تعمیراتی مراجعه کنند با اعلام نبود قطعات تلویزون مواجه باشند. و تعمیر این تلویزیون ها برای متخصصین و مراکز تعمیراتی تلویزیون با چالش ها و مشکلات همراه است.

تعمیر تلویزیون شکسته برندهای متفرقه

تلویزیون های ساخت شرکت های متفرقه عمومی و چینی بدلیل یونیورسال بودن قطعات آنها و تولید و مونتاژ در کشور و دایر بودن نمایندگی ها، قطعات یدکی و خدمات پس ار فروش این نوع تلویزیون ها فراهم است.

طبق بررسی های انجام شده پنل های این نوع تلویزیون ها بدلیل کیفیت ساخت پایین احتمال آسیب و شکستگی بیشتر است و بدلیل مصرف زیاد پنل ها، تامین این قطعه (پنل تلویزیون) از سوی تامین کنندگان بسیار محدود ارائه می شود.

صفحه نمایش یا پنل تلویزیون

پنل تلویزیون به بخش اصلی و قابل مشاهده تصویر در تلویزیون اطلاق می‌شود. در واقع، پنل تلویزیون شامل صفحه نمایش یا تصویرساز است که تصاویر و ویدئوها را به صورت الکترونیکی نمایش می‌دهد. پنل‌ تلویزیون ها از فناوری‌های مختلفی مانند LCD، LED، OLED و QLED استفاده می‌کنند.

صفحه نمایش (پنل) تلویزیون از لایه های بسیار نازک از جنس شیشه و کریستال مایع  تشکیل شده است، این نوع صفحه نمایش ها در مقابل ضربه و فشار بسیار حساس است، و احتمال آسیب رسیدن تلویزیون های سایز بزرگتر بدلیل داشتن پنل بزرگتر به مراتب بیشتر است.

تعمیر صفحه نمایش یا پنل تلویزیون

تلویزیون های ضربه خورده و شکسته که در اصل صفحه نمایش تلویزیون آسیب می بیند و می شکند و پنل های شکسته به هیچ عنوان قابل تعمیر نیستند و این به معنی این نیست که تلویزون های شکسته تعمیر نمیشود، و باید پنل یا صفحه نمایش تلویزیون بطور کامل باید تعویش شود، یعنی پنل تلویزیون بعنوان یک قطعه تلویزیون با همان مدل و شماره قطعه جایگزین می شود و در نتیجه در صورت موجود بودن پنل تلویزیون تعمیر تلویزیون شکسته کاملا امکانپذیر خواهد بود. 

احتمال موجود بودن قطعات و پنل تلویزیون های جدیدتر بیشتر است و پنل تلویزیون های قدیمی تر بدلیل توقف تولید آنها در بازار نیز بسیار کمیاب هستند.

تعمیر تلویزیون شکسته چقدر هزینه دارد؟

تعمیر یک تلویزیون شکسته که در واقع باید پنل تلویزیون آسیب دیده که با همان شماره قطعه تعویض و جایگزین شود، پنل های تلویزیون گرانترین قطعه یک تلویزیون محسوب می سود و کمبود واردات این قطعه در ایران خصوصا برای تلویزیون های ساخت شرکت های بنام و معتبر، بر سنگینی قیمت این قطعه افزوده است.

قیمت پنل تلویزیون ها متفاوت است و به برند، مدل، کیفیت و اندازه تلویزیون ها وابسته است و پنل تلویزیون های بزرگتر به مراتب گرانتر است.

 

اگر تلویزیون و لوازم خانگی شما خراب شده می توانید از متخصصین مرکز تعمیرات دیجی تکنیک مشاوره و کمک بگیرید و  یا بصورت آنلاین ثبت سفارش کنید.

مشاوره و درخواست تعمیر تلویزیون

امکان ارسال نظر وجود ندارد!